• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

איטום ושיפוץ גגות

ביצוע איטום גג במבנה קיים נצטרך במקרים בהם נגרם נזק לאיטום, הגורם לחדירת מים מבנה, דבר שעלול לגרום לנזק כבד. החשיבות של איטום איכותי למבנה היא גדולה מאחר ומדובר באחד האלמנטים החשובים ביותר השומרים על הנכס שהוא לרוב החשוב והיקר לנו ביותר. במקרה של נזק חשוב לפעול נכון ובזמן על מנת למנוע נזקים חמורים שיסתכמו בירידה של ערך הנכס ולהוצאות גבוהות לתיקון הנזקים.

בחירת קבלן לאיטום ושיפוץ גגות

במידה והגג שלכם זקוק לאיטום או שיפוץ יש לפנות לקבלן איטום מוסמך. טרם הבחירה בקבלן האיטום חשוב לבדוק מספר דברים. ראשית, יש לוודא כי אכן מדובר בקבלן בעל הסמכה וניסיון בתחום. שנית, יש לוודא כי ישנה אחריות ארוכת טווח של לפחות 10 שנים על עבודת האיטום, כאשר יש לוודא בדיוק מה היא כוללת. כמו כן, מוטב לפנות לקבלן בעל המלצות, ניתן לבדוק זאת באמצעות ביקורות ברשת או מלקוחות בשטח.

כיצד זה מתבצע? ישנן מספר שיטות לאיטום גגות:

איטום ביריעות ביטומניות

יריעות אלה הינן מיקס של מספר חומרים, עגון: פחם, פצלי שמן ואספלט המשתלבים יחד ויוצרים שכבת איטום (מעין "שטיח") חזקה במיוחד. נחשבת לאחת השיטות הפופולאריות והיעילות ביותר לאיטום הגג והיא מתבצעת באמצעות הלחמת היריעות אחת לשניה.

יתרונות: שכבת איטום חזקה במיוחד, עמידה לאורך שנים ואינה דורשת תחזוקה לאורך הזמן.
חסרונות: עבודת התקנת היריעות יכולה להתארך במידה ומדובר בהתקנה על גג שבו קיימים מתקנים ואביזרים שונים, כמו דוד שמש. בנוסף להארכת הזמן העלות עלולה להתייקר.

איטום ביריעות PVC

שיטה איטום זו מתבצעת על ידי איטום ביריעות מחומר PVC, הינן יריעות חזקות ועמידות. האיטום מתבצע לרוב על ידי הנחת היריעות על הגג ובמקרים מסוימים יש להדביקן לגג.

יתרונות: איטום יעיל המגן גם מפני מכות חזקות. ניתן להשתמש ביריעות בצבעים מגוונים, כאשר היתרון של יריעות לבנות הוא שאין צורך להלבינם לאורך הזמן. העלות הינה יקרה יחסית אך משתלמת עבור התמורה שלה.
חסרונות: במידה וההתקנה לא בוצעה כמו שצריך או שנגרם נזק ליריעות יש צורך להחליף את כולן.

זיפות גגות

זוהי שיטת איטום ישנה, האיטום נעשה באמצעות מריחה של שכבת זפת חם אשר סותם בצורה יעילה את כל החורים והסדקים לאורך הגג.

יתרונות: עלות נמוכה, זמן עבודה קצר, יעילות גבוהה כשהעבודה מתבצעת באופן מדויק ומקצועי.
חסרונות: תחזוקה גדולה יחסית לעומת שיטות אחרות. הזפת מתחממת על ידי קרני השמש ולכן יש להלבין את הגג כל שנה על מנת למנוע חימום רב שעלול לפגוע בשכבת הזפת. חסרון נוסף הוא רגישות החומר לפגיעות ממכות חזקות, דבר שעלול ליצור שברים וסדקים בזפת.

איטום בחומרים אקריליים

שיטת זו מתבצעת באמצעות מריחה או התזה של חומרים משחתיים או נוזליים העונים לשם "חומרים אקריליים".
יתרונות: השיטה מומלצת במיוחד לגגות משופעים, קירות, גגות קטנים או גגות בטון חדשים. מדובר בחומר לבן לכן אין צורך להלבין אותו וביצוע העבודה הינו פשוט ומהיר.

חסרונות: מדובר בחומרים יקרים שמתאימים יותר לסוג ספציפי של גגות. במידה ומדובר והם מיועדים לגגות משופעים צריך לוודא כי לגגות אלה קיים ניקוז טוב.

איטום בחומרים פוליאוריטניים

חומרי איטום אלה מבוססים על חומר הפוליאריטן, אשר מתחלק ל-2 קבוצות: על בסיס מדלל ועל בסיס מים. מתאימים לאיטום גגות מרוצפים ומרפסות.

יתרונות: מתאים במיוחד לאיטום גגות בעלי גישה בעייתית ומורכבת כשקיים קושי רב להלחים את יריעות האיטום.
חסרונות: השיטה מתאימה למקומות מוצלים בלבד, ישנה רגישות לקרינה המגיעה מהשמש.

כך תשמרו על הגג שלכם

על מנת למנוע צורך באיטום חוזר ושיפוץ של גג הבית שלכם חשוב לשמור עליו לאורך זמן. כאמור, ישנן שיטות שאינן דורשות תחזוקה, אך כשלים בהתקלה עלולים ליצור בעיות כאלה. הלכך חשוב לבחור בבעל מקצוע מנוסה ואמין שיסייע לכם בבחירת השיטה המתאימה ביותר עבור הגג שלכם ויבצע את עבודתו כהלכה.

כשמדובר במשימה חשובה כמו איטום גג חשוב לא להתפשר ולהתפתות לכל מיני הצעות זולות חריגות, כי לרוב מדובר "בחאפרים" שטיב עבודתם מוטלת בספק רב. כמו כן, חשוב להתכונן היטב לעבודת איטום הגג, לנקותו באופן יסודי ולפנות את כל האביזרים שעליו באופן מסודר.