• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

איך למנוע נזילות בזמן ואחרי שיפוץ?

אחד הליקויים הבעייתיים בדירות, שאם לא מזהים אותו בהקדם יכול לגרום לנזק רק בהמשך, הוא בעיית נזילה, או רטיבות מתפשטת. נזילת מים יכולה להיות נסתרת מהעין ולהסתכם לא רק בחשבון מים מנופח, אלא גם בנזקים פנימיים וחיצוניים למבנה, דבר שיכול להוריד את ערך הנכס וכמובן לגרום לנזקים – לנו ולשכנים שלנו.
במידה ואתם מתכננים לרכוש נכס, או לצאת להליך שיפוץ בנכס קיים – חשוב לבדוק סימנים לנזקי מים. איתור מוקדם יכול לעזור לנו להמנע מרכישת נכס בעייתי או להבין סדר גודל של עלויות תיקון או סוג שיפוץ מועדף. 
 

מה עלול לגורם לנזילה?

נזילות בחדרי מקלחת, רטיבות ובעיות אינסטלציה, מגיעים לעיתים מכשלים בבניה, או שנגרמות מתקלות פתאומיות כמו סתימה או פיצוץ בצנרת. זה קורה מסיבות שונות כמו צנרת ישנה שהחלידה, סדקים, חורים, פסולת, סתימות וכד'. 
 
 

כיצד מאתרים נזילות מים בדירה?

כדי לוודא האם קיימת נזילה, חשוב שנבדוק ברחבי הבית סימני רטיבות, התפתחות עובש בקירות או התקלפות של הטיח. בנוסף לכך, אנו יכולים לעשות בדיקה בעצמנו – לעבור אחר כל הברזים בבית ולראות האם ישנו טפטוף כלשהו. במידה וכל הברזים סגורים ושעון המים עדיין רץ, כנראה מדובר בנזילה.
בעבר בכדי לאתר נזילה היו צריכים להרוס חלק מהמבנה בשביל לאתר את מקור הבעיה. היום ניתן לבצע איתור יעיל ללא הרס, בעזרת בעל מקצוע מומחה באיתור נזילות. אינסטלטור רגיל, אינו בקיא לרוב בשימוש באמצעים שמאתר הנזילות משתמש, כך שלרוב אין לו את הכלים לאתר הנזילה בצורה שלא תגרום נזק למבנה. לעומת זאת, מאתר הנזילות נעזר בציוד טכנולוגי מתקדם הכולל מצלמות טרמיות או סיבים אופטים אשר חודרים לתוך צינורות דקים ומאפשרים גילוי נזילות, סדקים, סתימות וחורים. גלאי אלקטרומגנטי הוא אמצעי נוסף המאפשר גילוי תשתיות מתחת לפני הקרקע, וכן קורלטור המזהה את מקור הנזילה על פי שינויים באנרגיית הקול בזמן דליפת המים.
 

איתור ליקויים טרום שיפוץ

עלות שיפוץ דירה היא הוצאה לא קטנה, כך שבמידה והחלטתם לשפץ את הנכס החדש או הישן שלכם חשוב לבחון האם קיימים בו ליקויים טרם השיפוץ. ליקויים שונים כמו נזילות מים פנימיות עלולות לגרום לכם להצטער מאוד על ההשקעה וההוצאה הכספית הגדולה. לכן, לפני שרוכשים נכנס או משפצים דירה, חשוב לבצע בדיקה יסודית כך שהשיפוץ יהיה יעיל ומשתלם.
 

יש לכם שאלות בנושא? השאירו פרטים בטופס ההרשמה ונחזור אליכם עם שיחת ייעוץ ראשונה ללא עלות