• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

איך תיערכו לקראת בניית מטבח בגינה?

איך תיערכו לקראת בניית מטבח בגינה? כל הטיפים לפניכם
לבשל מתחת לכיפת השמיים, זהו חלום, ששמור רק לטיולים, קומזיצים, פיקניקים ופעמים רבות מתאפשרים הרחק מציוויליזציה נוחה וגישה אל מערכות מים, תשתיות סניטציה, ניקוז ומקורות חשמל.
כיום, באמצעות תשתית פשוטה ונגישה, גם אתם יכולים לבשל מתחת לכיפת השמיים, ואפילו ממש בגינה.
איך תיערכו לקראת בניית מטבח במרחב החוץ? כל הטיפים לפניכם.

הגדרת הצרכים

בדומה לכל פרויקט, גם עבור הצבת מטבח גינה נדרש תכנון מקדים, הכולל את הצרכים שלכם: בכמה כיורים תבצעו שימוש, אילו ברזים יתאימו לשימוש שלכם, מה יהיה גובה עמדת העבודה, כמה משטחי העבודה נדרשים לכם, אילו אביזרים נוספים ישולבו במטבח הגינה, והיכן הם ימוקמו (תנורים, גריל, כיריים) מטבח גינה, הוא אינו המטבח הראשי של הבית, אך כשמזג האוויר מאפשר זאת, וכאשר קיימת נטייה טבעית מצד דיירי הבית לשהות במרחבי החוץ, הרי שגם ללא שימת לב הוא הופך להיות מוקד משיכה מרכזי, שימש אתכם רבות.

תשתית סניטציה וקווי מים

תשתיות סניטציה וקווי מים הם הגורמים המרכזיים, שמשפיעים על מיקום מטבח גינה.
צינורות, קווי מים, בחינת זרמים ויצירת שיפועים יבטיחו, שתוכלו ליהנות מזרם מים איכותי, שיאפשר לכם לבשל ולשטוף את הכלים והתוצרת שלכם. כל אלו יחוברו אל יחידת מטבח גינה, שכוללת כיור, ברז ומשטח עבודה.

תשתית חשמל

את מטבח הגינה שלכם תוכלו לאבזר עם גופי תאורה ייעודיים, הכוללים, בין היתר, גופי תאורה למשטחי עבודה וגופי תאורה מרכזיים. רצוי, שהתאורה תתכתב עם הקו הכללי של הבית, ואף תמשיך אותו, וזאת על מנת לקבל קו עיצובי אחיד.

חיפוי וריצוף

בדומה למטבחי פנים, גם כאשר מתכננים מטבח גינה, חשוב להקפיד על אמצעי חיפוי וריצוף, שמתאימים לתנאים של סביבה מבשלת, כלומר יש לבחור בריצוף עמיד למים, שמש ומונע החלקה, ובחיפוי קירות, אשר עמיד לכתמים וקל לניקוי. כל אלה יבטיחו את עמידות המטבח לאורך שנים, וישמרו על רמת בטיחות גבוהה.

מערכות חימום

בדומה למטבח פנים, גם מטבח גינה דורש מערכות חימום, שיבטיחו את הנוחות והשימוש הנאות. כאשר מתככנים מטבח גינה בודקים את חיבורו למערכות חימום המים הקיימות בבית לרבות דודים, או גופי חימום אחרים (תרמויאל, מערכות מבוססות חשמל ועוד) חשוב לציין, שלעיתים נדרש יהיה להציב גוף חימום נפרד עבור מטבח הגינה.

ארובה, מנדפי עשן

במקרים בהם משולב במטבח הגינה קמין או טאבון, תירשו למערכת מנדפים או לארובה. נושא זה נדרש להתייחסות כבר בשלב התכנון.

לסיכום, מטבח גינה מאפשר לכם הנאה מאחת הפעילויות האהודות והקדומות ביותר בחיי האנושות, לבשל תחת כיפת השמיים, הקפידו על הגדרת הצרכים שלכם לרבות גודל ואביזרים חיוניים לבישול, התחשבו בתשתית המים, שתשפיע על מיקום המטבח, הקפידו על בחירת ריצוף וחיפוי, שעמידים לשמש ומונעים החלקה והצטברות לכלוך, התייחסו אף אל חימום ותאורה, והקפידו לשלב מנדפי ענן וארובות, אם נדרש.