• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

איתור נזילות טרם שיפוץ דירה

מעוניינים לרכוש דירה ולשפץ אותה? מעוניינים לשפץ דירה קיימת? טרם השיפוץ מוטב לעשות בדק בית ולבדוק את תקינות הדירה. מטרת הבדיקה היא לגלות ליקויי בניה שונים, במידה וישנם, אשר עלולים לייקר את עלות השיפוץ ואולי להפוך אותו ללא משתלם ואת העסקה ללא כדאית, במידה ומדובר בעסקת רכישה. אחת הבדיקות במסגרת איתור ליקויי הבניה היא בדיקת נזילות מים. נזילות אלה יכולות להיות נסתרות מן העין ובמידה ואכן יש נזילה פנימית במבנה יש לבדוק את המקור שלה וכן את הנזקים של הנזילה ועלות הטיפול.

הנזקים של נזילות מים במבנה

ההשלכות של נזילות מים עלולות להיות הרות אסון, הן אינן מסתכמות רק בחשבון מים גבוה, אלא גם בנזקים פנימיים וחיצוניים במבנה דבר שיכול להוריד באופן משמעותי את ערך הנכס, עקב עלות טיפול גבוהה. בנוסף לכך, במקרים מסוימים ייתכן כי הנזילה עלולה גם להגיע לשכן, כך שהנזק עלול להיות כפול. כך שממצבים כאלו מוטב להימנע ויפה שעת אחת קודם.

כיצד מאתרים ומטפלים בנזילות מים בדירה?

נזילות מים, כאמור, עלולות להיות נסתרות מן העין. ישנם מספר סימנים אשר יכולים להצביע על כך כי קיימת נזילה בדירה. רטיבות, התפתחות עובש בקירות, התקלפות של הטיח הנם הסימנים הפיזיים שניתן לראות ולאותת לנו כי ייתכן ומדובר בנזילה כלשהי במבנה. בנוסף לכך, אנו יכולים לעשות בדיקה בעצמנו – לעבור אחר כל הברזים בבית ולראות האם ישנו טפטוף כלשהו. במידה וכל הברזים סגורים והשעון המים עדיין רץ אז עלינו לחשוד כי מדובר בנזילה שעלינו לבדוק מהיכן מקורה.

פניה למומחה לאיתור נזילות

איתור נזילות מתבצע ע"י בעל מקצוע שהינו מומחה באיתור נזילות. אינסטלטור רגיל, אינו בקיא בשימוש באמצעים שמאתר הנזילות משתמש, כך שלרוב אין לו את הכלים לאתר הנזילה בצורה שלא תגרום נזק למבנה. לעומת זאת, מאתר הנזילות נעזר בציוד טכנולוגי מתקדם הכולל מצלמות ואמצעים נוספים אשר מאפשרים איתור מדויק וללא כל גרימת נזק לדירה.

אמצעים לאיתור נזילות

כלים מתקדמים אלה כוללים את המצלמה הטרמית, אשר פועלת בטכנולוגיית אינפרא אדום, באמצעות מצלמה זו ניתן לאתר טביעות חום מבעד לקיר ולרצפה ולראות סימנים של הנזילה. אמצעים נוספים המתאימים לאיתור נזילות בביוב זוהי מצלמת וידאו אנדוסקופית (סיב אופטי) זעירה אשר חודרת גם לתוך צינורות דקים ומאפשרת גילוי נזילות, סדקים, סתימות וחורים. גלאי אלקטרומגנטי המאפשר גילוי תשתיות מתחת לפני הקרקע וקורלטור המזהה את מקור הנזילה על פי שינויים באנרגיית הקול בזמן דליפת המים.

אל תקלו ראש – בדקו ליקויים טרם השיפוץ

עלות שיפוץ דירה היא הוצאה לא קטנה, כך שבמידה והחלטתם לשפץ את הנכס החדש או הישן שלכם חשוב לבחון האם קיימים בו ליקויים טרם השיפוץ. ליקויים שונים כמו נזילות מים פנימיות עלולות לגרום לכם להצטער מאוד על ההשקעה וההוצאה הכספית הגדולה. לסיכום, לפני שרוכשים נכנס או משפצים דירה, חשוב לבצע בדיקה יסודית כך שהשיפוץ יהיה יעיל ומשתלם!.