• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

בדק בית לאחר שיפוץ דירה

בדיוק כמו אחרי קבלת בית חדש מקבלן, גם לאחר השלמת פרויקט שיפוץ בבית, חשוב לבצע בדיקת בדק בית ולעמוד על איכות העבודה שבוצעה בביתכם. בדק בית לאחר שיפוץ דירה היא בדיקה המבוצעת על ידי מהנדס בניין, ומעניקה לכם מידע מפורט ומקיף על תוצאות עבודות השיפוצים ועל ליקויי בניה שעוד נותר לטפל בהם, באחריות קבלן השיפוצים כמובן.

מהי בדיקת בדק בית?

בדק בית היא בדיקה המבוצעת על ידי מהנדס בניין מוסמך, ומטרתה לזהות ליקויי בנייה במבנים חדשים או במבנים שבוצעה בהם עבודת בנייה או שיפוצים כלשהי. ליקויי בנייה אלה יכולים להיות ליקויים אסתטיים בלבד כמו טיח לא איכותי, צביעה לא חלקה, עבודת חשמל לא מסודרת וכדומה, הם יכולים להיות ליקויים פונקציונליים כמו רצפה עקומה, דלתות שלא נסגרות היטב, חלונות לא מיושרים וכדומה, והם יכולים להיות גם ליקויים בטיחותיים כמו מרפסת תלויה שלא הותקנו בה מספיק קורות פלדה, עבודות גבס ללא קונסטרוקציה, שימוש בחומרי גלם חלשים ולא יציבים וכן הלאה.

הדו"ח שתקבלו מהמהנדס לאחר ביצוע בדיקת בדק בית  לאחר שיפוץ דירה או בכל מקרה אחר, הוא למעשה מסמך משפטי לכל דבר ועניין וקביל כראיה בבית המשפט. המשמעות היא שאם קבלן השיפוצים טוען כי אין כל בעיה עם העבודה שלו, אך זה לא מה שעולה מבדיקת בדק הבית שמבצעת חברת בדק בית מקצועית בית המשפט יקבל את עמדת המהנדס שביצע את הבדיקה ולא את עמדת הקבלן. יחד עם זאת, בכדי שכך אכן יהיה, חשוב שהבדיקה תתבצע מייד בתום עבודות השיפוץ, על מנת שתוכלו לטעון שהליקויים נתגלו מייד לאחר תום העבודה ואף אחד לא יכול להיות אחראי להם פרט לקבלן השיפוצים עצמו.

מדוע נדרשת בדיקה כזאת גם לאחר שיפוץ?

ובכן, לא אחרי כל עבודת שיפוץ צריך להזמין בדיקת בדק בית. בדיקת בדק בית לאחר שיפוץ דירה היא בדיקה שמתאימה בעיקר לעבודות שיפוץ נרחבות, במסגרתן מבוצעות עבודות משמעותיות לשינוי פני הבית. כאשר עושים עבודת שיפוצים המיועדת להוסיף מעקה, להחליף חלון או להוסיף נישת גבס לטלוויזיה בסלון, אין צורך להזמין בדיקת בדק בית. שיפוץ בית הוא תהליך שיכול להיות נרחב מאוד ולשנות את פני הבית לטובה, אך אם הדברים לא מבוצעים כפי שצריך, מצב הבית לאחר השיפוץ יכול להיות גרוע יותר מזה שלפני. בדיקת בדק בית לאחר שיפוץ דירה מאפשרת לכם להיות רגועים שהדברים נעשו בצורה מקצועית הן ברמה האסתטית, הן ברמה ההנדסית והן ברמה הבטיחותית.

לא כל עבודת שיפוץ דורשת בדיקת בדק בית על ידי מהנדס, אבל אם אתם עורכים פרויקט שיפוץ נרחב בבית, שביצוע לא טוב שלו יכול להשפיע מאוד על איכות החיים שלכם בבית, אתם בהחלט רוצים להזמין בדיקת בדק בית לאחר שיפוץ דירה בביצוע מהנדס בניין מוסמך.