• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

היתר בניה למרפסות

כמו כל דבר בישראל, גם בבניית מרפסות יש בירוקרטיה. כמובן שזה לטובה: אתם לא רוצים שיקרה אסון בבניין ושחלילה מישהו יפגע. לכן, הרשויות עושות מאמץ בירוקרטי להגן עלינו האזרחים – ובודקות כל דבר פעמיים ושלוש, כדי לוודא שהכול נעשה כשורה. לכן, אם אתם רוצים להתקין מרפסת בבניין שלכם אתם מוכרחים לעשות זאת תחת היתר בניה למרפסות.

חשיבות הבטיחות

אנחנו שומעים מדי פעם על אסונות כאלו ואחרים שמותירים אותנו המומים ודומעים. בניין קרס, גשר נשבר, תאונות דרכים ועוד. מיד אנחנו שואלים "מדוע לא עשו שום דבר" או "איפה הייתה הממשלה". בדיוק בשביל סוגיות כאלו יש היתרים ומי שעובד לפיהם הסיכוי שזה יקרה לו תלוי רק באלוהים. אם עובדים כמו שבני אדם רוצים, הכול אמור להיות כמו שצריך. היתר בניה למרפסות, שהן משהו חיצוני לבניין שמתווסף עליו בצורה מלאכותית, הוא דבר חשוב מאד, מעבר לעובדה שהוא מתחייב בחוק. הוא נכון יותר ברמת הבטיחות והוא גם מוסרי ואחראי יותר. אף אחד לא רוצה שיקרה אסון במשמרת שלו, ואף אחד לא רוצה שיקרה משהו לקרובים שלו ואהובים עליו. היתר בניה למרפסות הוא הדרך הנכונה לעבודה.

היתר בניה למרפסות – מה זה אומר

חשוב מאד להוציא את היתר בניה למרפסות במהירות האפשרית, מכיוון שבכל שנה בונים אלפי מרפסות וזה לוקח זמן להוציא את ההיתר. זה לוקח בממוצע בין שלושה לעשרה חודשים, וזה כמובן עולה כסף, דורש שיעבור ברשות המקומית אצל מהנדס העיר, שיעבור במשרד השיכון והאדריכל המתכנן, יקבל אישור של נוטריון ורק אז אפשר להתחיל בעבודת התכנון. לכן, כדי לגמור את העניין כמה שיותר מהר, צריך לעשות זאת ביעילות. חברה מקצועית בונה אין ספור של מרפסות כאלו בשנה, ולכן יש לה ניסיון להתמודד עם הסוגיה כמה שיותר מהר, בצורה בירוקרטית יעילה, היא מכירה את הרשות המקומית הספציפית ויודעת עם מי לדבר. היתרון של הוצאת היתר בניה למרפסות עם החברה שאיתה אתם גם מתכננים ומבצעים היא שזה חוסך לכם זמן, חוסך לכם כסף, ואתם מעורבים בתהליך מההתחלה עם גורם אחד בלבד.

יתרונות של עבודה עם חברה מקצועית

כאמור לכל אחד הגורמים המוזכרים לעיל – מהנדס העיר, אדריכל מתכנן, משרד השיכון והנוטריון – יש וועדה משלו עם לו"ז ותור, לכל אחד אגרות, לכל אחד זמן, ניירת ועבודה פקידותית. זה לוקח זמן, וכל דבר עולה כסף. עבודה לבד לא תחסוך לכם זמן או כסף, וחבל. השלב הראשון הוא עבודה מול מודד שטח מוסמך שמכין תכנית מסודרת שמציעה שטח מוגדר לביצוע העבודה. העירייה מאשרת תכנית זאת. לאחר מכן אדריכל מתכנן את המרפסת עצמה – בהתאם לתקנות הבנייה של הבניין – ולאחר אישור הסקיצה אצל הדיירים, עוברים את כל הוועדות המדוברות, כדי להתחיל לעבוד. במסגרת מקצועית כל זה קורה מהר ואיכותי יותר.