• ניווט מקלדת
 • צבעוניות חד-גוונית
 • צבעוניות הפוך
 • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

המדריך המלא לאיטום הגג בצורה נבונה

כל בית ומבנה חייבים להיות אטומים לחלוטין לחדירת מים. הנזילות מהגג הן התכופות והמרובות ביותר. הגג הינו בעל שטח רחב, בימי גשם רצופים ובאין ניקוז טוב עלולות להיווצר עליו שלוליות של מים עומדים. כאשר האיטום לקוי הדרך לחדירת מים קצרה. ניתן לבצע איטום יעיל שימנע חדירת מים מוחלטת. להלן המדריך המלא לאיטום הגג בצורה נבונה.

 1. יש לבצע עבודות איטום בימים יבשים ולפני עונת הגשמים. כאשר נוצר חשש לאיטום לקוי בגלל בלאי, חבלה או תאונה אין טעם להמתין. בימי החורף לא ניתן לבצע איטום יעיל, אלא תיקונים וטיפולים חלקיים לצורך מתן עזרה ראשונה.
   
 2. מומלץ לבצע איטום גג בעת בניית המבנה ובשעת ביצוע עבודות הגמר. יחד עם זאת, ניתן גם לבצע איטום בעת שיפוצים כלליים או כשמתעורר הצורך. 
   
 3. אין לערבב חומרי איטום ממשפחות שונות מאחר וחומרים מסוגים שונים לא יידבקו אחד לשני.
   
 4. ניתן לבחור בסוגי איטום שונים וכדאי להתייעץ עם יועץ איטום לגבי התאמת סוג האיטום לצרכים ולמצב הגג. מבחינים במספר סוגי איטום:

יריעות ביטומניות  - איטום הנותן פתרון ארוך טווח ויעיל מאוד. מדובר על יריעות העמידות לטמפרטורות חום וקור קיצונית וכן לפגיעות מכאניות. מניחים אותן על הגג בצורה מסודרת ומחברים אותן בשיטות שונות. מתאימות מאוד לגגות שטוחים חשופים.

חומרי איטום משחתיים ונוזליים  - איטום על בסיס חומר ביטומני, פוליאוריטני או אקרילי. מתאים לגגות שיש עליהם מתקנים שונים. החומרים מצליחים להיכנס לסדקים וחורים קיימים ולאטום אותם היטב. חלק מהם מתאימים גם לגגות משופעים, גגות רעפים, קלים, מרוצפים (איטום על הריצוף) ועוד.

זפת חמה: איטום יעיל ומסורתי שנותן פתרון טוב למספר שנים. יש לבצע את העבודה על פי הכללים הנהוגים ובעזרת זפת תקנית. יש צורך לצבוע את הזפת בחומר לבן ולהקפיד לעשות זאת מדי שנה. רבים מעדיפים פתרון זה בגלל המחיר הנוח, יחסית, שלו.

 1. יש להתאים את סוג האיטום לסוג המבנה. דוגמאות: לגגות שטוחים יתאימו מרבית סוגי האיטום. על גגות עם מתקנים יהיה קשה להניח יריעות ובמקרים כאלו יתאימו חומרים משחתיים או זפת חמה. על גגות קלים אין להניח יריעות ביטומניות כבדות וכן הלאה.
 1. יש לבצע עבודות הכנה שכוללות ניקוי הגג, סילוק מפגעים, חיתוך ברזלים בולטים, ועוד.
 1. יש לבצע איטום יסודי ולהתאימו לגג ולאלמנטים שונים שיש בו. נדרש איטום סביב חורי ברגים, מרזבים, בנקודות משיקות בין מעקות הגג לגג עצמו וכן הלאה.
 1. מומלץ לבדוק ככל האפשר את האיטום ולעשות ניסיון עם הזרמת מים ממושכת על הגג. אין הדבר דומה לימי גשם רציניים אבל יכול לתת אינדיקציה טובה לגבי איכות האיטום שהתבצע.
 1. מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע ולהפקיד בידיהם את ביצוע עבודות האיטום המורכבות הללו.

הקפדה על כל הנושאים הללו תוביל לאיטום גג יסודי שיעמוד במבחן בכל עונת גשם רצינית.