• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

חיטוי צנרות מים

חיטוי צנרות מים הינה פעולה אותה חשוב מאד לבצע, וזאת על מנת להגן על המים מחיידקים, זיהומים ושאר "רעות חולות" שעלולות להתגלות במבנה פרטי, או בכל מקום בו ישנם אנשים ובעלי חיים. מלבד זאת, חיטוי הצנרת חשובה למי שרוצה לקבל טופס 4 אשר מעיד על תקינות המבנה והפיכתו לראוי למגורים. אבל מה צריך לדעת על הדרך לבצע חיטוי צנרת מים לטופס 4? כל בהמשך.

חיטוי צנרת מים לטופס 4 – מה זה אומר?

חיטוי צנרות מים מתייחס לעובדה שכל מים שנמצאים במבנה ציבורי ופרטי, זקוקים לחיטוי וזאת על מנת שהמים יהיו ראויים לשימוש, כאשר חיטוי צנרת מים לקבלת טופס 4 הנעשה על ידי המקצוענים בתחום האינסטלציה, גם יגן על המשתמשים מפני מחלות וזיהומים, וגם יאפשר להשמיש ולתקן מבנים בהם מערכות מים ישנות.

מדוע צריך לבצע חיטוי?

מבנה שנמצא בבנייה, בין אם מדובר במבנה פרטי או ציבורי, חייב כי המים שבו המשמשים לשתייה, רחצה, שחייה או כל פעולה - יעברו חיטוי, וזאת כדי שהמים יהיה נקיים וטהורים.

בנוסף, מבנים פרטיים או ציבוריים כמו בתי חולים, מוסדות ציבור, בריכות, בתי מלון, בתי אבות ועוד - כולם זקוקים לטיהור המים וחיטוי הצנרת על מנת לקבל  טופס 4 והוא הטופס שהופך את המבנה לראוי לשהייה, כמו גם מוכן לשימוש במערכות המים אשר מותקנות בו.

טופס 4 כאמור, נוגע לטיפול בליקויים שונים והוא מופק על ידי משרד הבריאות, בזמן שכל מבנה שנמצא בבנייה או בתהליך שיפוצים - חייב בטופס זה כדי לאפשר מבנה תקין וראוי למגורים.

כיצד מתבצע חיטוי צנרות מים לטופס 4?

חיטוי צנרת מים הינה פעולה שמבצעים אינסטלטורים מומחים או חברות אינסטלציה אשר יודעות כיצד מבצעים את הפעולה, וזאת באמצעות ציוד נכון ומתקדם המטהר את מערכות המים בכל מקום.

את הפעולה מבצעים גם קבלני אינסטלציה בפיקוח של אחראי תברואה, אנשי תחזוקה ומנהלים העוסקים בתחום טיהור המים וביצוע בדיקות מערכות האינסטלציה ותיקונן.

על מנת לקבל טופס 4, יש לאחר פעולת הטיהור לשלוח דגימת המים במבנה למעבדה, תוך קבלת דוח אודות איכות המים וטיהורם.

את הדוח מגישים למשרד הבריאות שם נבדקות התוצאות, ובמידה והמים במבנה טהורים -תוכלו להמשיך עם הפרוצדורה עד קבלת טופס 4.

בזמן התהליך יש להתייעץ עם קבלני אינסטלציה מומחים שיוכלו להדריך אתכם בדרך לקבל את הטופס במהירות.

מי יכול לבצע טיהור מערכות מים?

אנשי מקצוע שיכולים לבצע חיטוי צנרת מים לטופס 4, הינם אינסטלטורים שעברו קורס לביצוע חיטוי מים, תוך שכיום אפשר לבצע חיטוי בכל מקום, בין אם בצנרת של חדרי השירותים והרחצה, עד לצנרות הגינה, הבריכה, וכל מקום בו זורמים מים.

לסיכום, חיטוי צנרת מים לטופס 4 חשוב על מנת להשמיש כל מבנה! לכן יש כבר עכשיו להתחיל לטפל בנושא על ידי המומחים בתחום.