• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

יזמות ותמ"א 38

בשנים האחרונות מחירי הדירות והבניה בשוק הישראלי הולכים ועולים בהתמדה ובעלי דירות רבים לא רואים בטווח הנראה לעין פתרון כלכלי שיאפשר להם לשפר את תנאי הדיור שלהם, להגדיל את הדירה שלהם ולהשביח את נכס הנדל"ן שבידיהם.

מהי בניה על פי תמ"א 38

בתנאי שוק אלו, יותר ויותר בניינים, דיירים וועדי בתים מבינים שבניה על פי תמ"א 38 הינה אפשרות כלכלית כדאית מאוד עבורם. גם יזמים רבים מבינים שקרקעות חדשות לבניה הן יותר ויותר יקרות ונדירות ולכן הם פונים לייזום בניה על פי תמ"א 38.

אם אתם גרים בבניין ישן או שאתם מעוניינים להשביח את הנכס, תמ"א 38 הוא הפתרון בשבילכם. דיירים רבים בבנייני מגורים בכל רחבי הארץ, מבינים היום שרק בנייה במסגרת תמ"א 38 יכולה לשפר את איכות חייהם ואת רמת המגורים בבניין זאת תוך כדי השבחת הנכס בצורה ישירה.

הפתרון הוא פשוט, מוסיפים קומות לבניין הישן ומקבלים שיפוץ מלא של הלובי וחדר המדרגות כשלרוב נוספת גם מעלית או  חדר לכל דירה וכל הדיירים יוצאים נשכרים. כל הנדרש הוא להשיג חתימות של רוב דיירי הבניין ולהוכיח שהבניין עומד בתנאים, כלומר, בניין  שתוכנן לפני שנת 1981 ויש פוטנציאל להוספת קומות.

אישורים ל-תמ"א 38 - תנאים לקבלת אור ירוק

הדרך לקבלת אישור בנייה לתמ"א 38 אינה פשוטה כלל ועיקר. אמנם מדובר בפתרון הולם שמגדיל את היצע הדירות ומשדרג בניינים ישנים באזורי הביקוש, אך הדרך למיצוי התהליך ארוכה ודורשת את מילויים של מספר גורמים. ראשית, על היזם להיות בעל ניסיון עשיר ובר סמכה בתחום. רק חברת בנייה יזמית קבלנית שתציג תכנית מפורטת המגובה ביכולות ביצוע, תקבל אור ירוק להתחלת הפרויקט. כאשר היזם בשטח הוא גם הקבלן, אזי גדל הסיכוי להשלמת התהליך בהצלחה.

'שיטל' – ניהול פרוייקט בניה תמ"א 38 מתחילתו ועד סופו

לכאורה כל קבלן שיפוצים יכול להציג תכנית עסקית הכוללת שרטוטי אדריכל, אישורי בנייה וכדומה ולצאת לדרך עם הדמיות מושכות לביצוע הפרויקט. בשטח, על מנת לעבור את כל הוועדות למיניהן ולזכות באישורי העירייה והמהנדסים הדרושים לביצוע ה-תמ"א, חובה להיעזר באנשי מקצוע בכירים ומנוסים. בפועל, רק חברה יזמית המסוגלת להוכיח יכולות בנייה וגיוס הון לביצוע הפרויקט, תזכה במכרז ותצליח להוציא את הפרויקט לדרך. רבים מנסים ונעצרים בשלבי הביניים, אחרים פשוט לא עומדים בלוחות הזמנים ואינם זוכים באישורים הנדרשים, וחלק אחר פשוט לא מצליח להשלים את הפרויקטים בהם החלו מסיבות כאלו ואחרות, ואז נוצר מפח נפש גדול לכל המעורבים. אך האופציה לתמ"א 38 כדאית ומשתלמת, צריך גם ניסיון בתחום, פרמטרים שרק חברות בנייה יזמיות מקצועיות מסוגלות לספק.