• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

מה כדאי לדעת על שיפוץ בניין?

שלב החששות לקראת השיפוץ המתבקש
נמאס לכם? אתם רוצים לשפץ את הבניין? להפוך אותו למקום אסתטי, איכותי, בעל יסודות חזקים? הכל ברור ומובן, החידוש הוא מבורך, אבל מאין תתחילו? האם כל השכנים מסכימים לשיפוץ? מה לגבי הבירוקרטיה הנדרשת? ומה לגבי הפסולת – מי יפנה אותה? והרעש שייעשה לשכנים – איך תתמודדו איתו? מי יעזור לכם בתהליך? ללא ספק שיפוץ בניין הוא פרויקט מבורך וחשוב, אבל גם כאן יש כללים, נהלים וחוקים שצריך לעמוד בהם, אנשי מקצוע שצריך לשכור את שירותיהם, ובעיקר – אורך רוח רציני.

יוצאים למשימה – מחליטים על שיפוץ חלקי או מלא
הידעתם? שיפוץ בניין יעלה את ערך הדירות שלכם בכ10%, כך שאם תרצו להשכיר את הדירה לאנשים או למכור אותה ביום מן הימים, תגבו יותר כסף, וגם תקבלו אותו בקלות עבור הנכס המחודש שלכם, וזה כשלעצמו עניין חיוני. הגיע הזמן לצאת למשימה. לפני הכל עליכם לכנס ישיבת דיירים ולדבר על הרצון לשפץ ועל מוקדי השיפוץ העיקרים. אתם חייבים להגיע להסכמה לפני שאתם יוצאים לפעולה. אם מדובר בשיפוץ חלקי, הדבר יתפרש כצביעה, כעבודת גינון, כחידוש נקודתי לחלקים החשובים לכם בבניין, למשל שיפוץ הלובי. אם מדובר בשיפוץ מלא, הכוונה גם לקירות החיצוניים ולמה שמתלווה.

קבלן שיפוצים ומהנדס בניין
קבלן שיפוצים יהיה האדם האחראי שירכז את כל נושא השיפוץ. חשוב לוודא שהקבלן בעל הסמכה, רשום בתקנות ובעל הידע המקצועי הנדרש. חשוב לערוך תיאום ציפיות לגבי תפקידו לפני שחותמים איתו על חוזה הסכמה לשיפוץ. שימו לב כי חשוב שיהיה פיקוח של מהנדס בניין במהלך השיפוץ וחשוב לוודא כי הקבלן נושא באחריות גם שנה אחרי השיפוץ למקרה שיתגלו ליקויים שונים.

עמידת החומרים בתקנים
תקן ישראלי רשמי הוא התקן המחייב, לכן חשוב לבדוק שהחומרים שבהם משתמשים בשיפוצים אכן מתייחסים לתקנים ועומדים בהם. אם מדובר בחומרים מחוץ לארץ, חשוב לוודא שהם עומדים בתקן של ארץ המוצא. הקפידו לבדוק מה הם החומרים שאיתם מתכוון להשתמש הקבלן, אם הם איכותיים, מה מחירם, אל תשכנעו אותו לבחור את החומר הזול ביותר, אלא את האיכותי ביותר שיחזיק זמן לאורך שנים אחרי השיפוץ.

עזרה כספית – מי יכול להעניק?
כדי לשפץ בניין צריך שיהיה רוב של הסכמה בקרב בעלי הבתים. אם חלילה חלק מהדיירים לא משלמים עבור השיפוץ למרות שהסכימו על תשלום, יש מקום לערב את בית המשפט במקרים מסוימים. קחו בחשבון כי האגודה לתרבות הדיור יכולה לסייע באמצעות כסף ובאמצעות ייעוץ עבור בניינים שנבנו עד שנת 1992, ובתנאי שאתם חברים בה ארבע שנים או יותר. ככל שהבניין ישן, כך תזכו לעזרה גדולה יותר, אך לא מדובר בסכומים גדולים במיוחד, בין 1250-850 שקלים עבור כל דירה שנבנתה בשנים המדוברות בלבד.