• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

מתכננים מרפסת מרשימה? הנה כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון

לשבת במרפסת, לשתות לימונדה קרה להשקיף על הנעשה בשכונה ולהתנתק ולו לרגע קט מהמולת היום, בממלכה הפרטית שלך. רבים חולמים על בית עם מרפסת, על מרחב מרשים, שיאפשר להם ליצור את בית הקפה הפרטי שלהם, או פינת מנוחה אלטרנטיבית תחת כיפת השמיים, אבל הנאת השהייה במרפסת עלולה להיות מופרת בזכות מזג האוויר, ביקור של אורחים לא קרויים ואי התאמה לשימוש. מתכננים מרפסת מרשימה? הנה כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון..

התחילו מהבסיס, והצטיידו באביזרים, שירחיקו משיגי גבול

המרפסת היא הגבול החיצוני של הבית שלכם, ומהווה את מרחב החוץ שלו, רבים נהנים לשבת בה, אפילו לבשל, לקרוא ספר, לנשום אוויר ולהתנתק מהמולת היום. אך כל ההנאות המשובחות הללו עלולות להיות מופרות ולו בשל ביקור של מזיקים בלתי רצויים כמו יונים, עכברים וחרקים למיניהם, לכן תנאי ראשון למרפסת מרשימה מתחיל ברכישת מוצרים להרחקת יונים כמו מערכת אלקטרונית להרחקת יונים, קוצים או דוקרנים, שיפרו את הנוחות של היונה, וימנעו ממנה לקנן. במידה והמרפסת שלכם נמצאת בין בניינים או לצד פירים או מעברים צרים, ברוב הסיכויים, שאתם מכירים מקרוב את הבעיה.

אם היונים עקפו מחסומים אלו, תוכלו לרכוש רשתות, אשר ימנעו מהיונים להיכנס אל מרחב הפנים. קיימים שני סוגים של רשתות מוצרים להרחקת יונים: רשתות לדרורים ורשתות ליונים מחבל, המשמש גם להכנת רשתות דייג, התייעצו עם מומחה במידה והבעיה חוזרת על עצמה.

על מנת להתמודד עם ברחשים, זוחלים, חרקים ומזיקים אחרים הקפידו לבצע הדברה. באפשרותכם לבצע הדברה באמצעות חומרים כימיים, או לבצע הדברה ביולוגית, שנחשבת לאיטית יותר, אינה הורגת את החרקים ומפחיתה את ההגעה שלהם, באופן הדרגתי. היא גם נחשבת לבטוחה יותר, ומתאימה לסביבות מגורים עם ילדים, מבוגרים ואנשים הסובלים ממערכת חיסונית חלשה.

חשוב לציין, שכאשר מדובר על מוצרים להרחקת יונים, אין מדובר על הדברה, אלא רק על גרימת אי נוחות.

מרחב החוץ

רוב המרפסות המודרניות קטנות במיוחד, גודלן הממוצע נע בין 11 מ"ר ל 20 מ"ר, מרפסות של דירות מיני- פנטהאוז נהנות מגודל של 30 מ"ר- 40 מ"ר, ופנטהאוזים נהנים מגדלים משמעותיים יותר מ 70 מ"ר בממוצע ומעלה.

קשה מאוד לדחוס את החלומות למרפסת אחת, מקום לבר בי קיו, מקום למנוחה, מקום לשתות כוס קפה בחברה טובה, מקום לתצפית, מקום לאחסון מוצרי גינה, מוצרים להרחקת יונים ואבזור נלווה, וזה עוד לפני, שהצבנו עציצים. כאשר אתם מתכננים את המרפסת שלכם, עליכם לחשוב על השימוש העיקרי של המרחב, והפעילויות היום יומיות שלו, ברוב המקרים, פינת ישיבה קטנה, פופים, מעט צמחייה וארון שירות, אמורים לתת מענה לצורך. השקיעו בחיפוי מעניין לקירות ולרצפה, צביעה דקורטיבית, תוכלו אף ליצור אדנית צמחים, שתשמש כפינת ישיבה, כל אלו ישלימו את החוויה.