• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

שיפוץ בניין מגורים

שיפוץ בניין מגורים – מה חשוב לדעת כשניגשים לשיפוצים

שיפוץ בניין מגורים הוא פעולה שיש לבצע פעם בכמה שנים. במרבית המקרים, השיפוצים בבניין נוגעים בעיקר לענייני אסתטיקה. ואולם לא אחת קורה שהשיפוצים כאמור מתחייבים מעצם קיומן של תקלות מבניות חמורות, שעלולות להשפיע, אם לא יתוקנו בהקדם, על היציבות של הבניין ועל הבטיחות שלו הן לדיירים ולשוהים בו והן לסביבה. מי אחראי ליזום שיפוץ בניין מגורים? מתי הופך השיפוץ לחובה? אילו דרכים קיימות להקלת הנטל במימון השיפוצים? בשורות הבאות נעסוק בנושא שכל דייר, ובעיקר בבתים משותפים, חייב להכיר.

מי צריך ליזום שיפוצים בבניין המגורים

התשובה לשאלה הזאת היא מורכבת מעט. כל עוד השיפוצים הם עניינים הפנימי של הדיירים במבנה כל שהוא, והם אינם מתחייבים הן על פי החוק והן בגלל עניינים בטיחותיים, הרי ששום גורם חיצוני לא יוכל לכפות שיפוצים על הדיירים. עם זאת, אם הדיירים החליטו, באסיפת דיירים מסודרת, על ביצוע שיפוצים, ניתן לכפות את הפעולה גם על דייר סרבן. זאת, בתנאי שאכן מדובר בשיפוצים, שהמטרה שלהם היא להחזיר את הבניין למצבו הקודם, או במילים אחרות – לחדש את המבנה. אם מדובר בשיפורים בבניין, שלא היו בו מלכתחילה, לא ניתן לכפות על אף דייר השתתפות בשיפוצים. שיפורים בבניין כוללים בניית מעלית, בניית חדר נוסף בבית, בניית גן משחקים בגינת הבית וכיוצא באלה חידושים.

יחד עם זאת, אם המצב בבניין המגורים הוא בעייתי והמקום כבר הפך או עלול להפוך בקרוב למסוכן למגורים, במצב זה יש לשכור שירותיו של קבלן שיפוץ בניין מגורים המתמחה בשיפוץ בניינים  הופך לעניין הכרחי, והרשות המקומית יכולה לכפות על הדיירים הר כגיגית את ביצוע השיפוצים. הדבר נכון במקרה שמצב הבניין מסכן את הדיירים בו, ועל אחת כמה וכמה אם הוא עלול לסכן את הסביבה. למשל – בניין  שלבנים מחיפוי האבן שלו נופלות אל הרחוב, עלול להיחשב מסוכן לסביבה וחייב בשיפוצים. שיפוץ בניין מגורים מתחייב גם אם קיימים סדקים בקירות או אם הבניין סובל, למשל, מתופעה של שקיעה.

שיפוץ בניין מגורים ואיך לממן אותו

ישנן מספר דרכים לממן שיפוץ בניין מגורים. דרך אחת היא לקחת הלוואה לצורך העניין, תוך פריסת ההחזרים על פני תקופה ארוכה מאד. בנקים ומוסדות פיננסיים שונים מציעים הלוואות לשיפוצים בתנאים לא רעים. שיטה נוספת להשגת מזומנים הינה מחזור והגדלת משכנתא – כשהסכומים לצורך השיפוצים הופכים לחלק מהמשכנתא למעשה. הדבר מאפשר להקטין את ההחזרים החודשיים ולקבל הלוואה בריביות נמוכות מאד יחסית. דרך נוספת, שהפכה בשנים האחרונות למקובלת, הינה ביצוע תוכנית תמ"א 38 – כאשר הקבלן המבצע אחראי על תיקונים ושיפוצים שונים, ללא תמורה מצד הדיירים. מנגד, ניתנת לאותו הקבלן רשות לבנות דירות נוספות בבניין, שהוא יוכל למכור אותן וליהנות מהרווחים שלהן.

אם יש לכם עניין בביצוע שיפוץ בניין מגורים שלכם, אתם במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב לשיפוץ ולחיזוק הבניין. אנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם, יעריכו את עלויות השיפוצים ויוציאו אל הפועל תוכנית שיפוצים יסודית.