• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

שמירה על בטיחות בזמן עבודות שיפוצים

שמירה על הבטיחות במהלך עבודות השיפוץ זוהי פעולה חשובה לאין שיעור, בין אם מעסיקים קבלן מנוסה ובין אם שיפוצניק עצמאי. כיצד ניתן לשמור על הבטיחות המקסימלית? ואיך ניתן להבטיח כי עבודת השיפוצים תתנהל על הצד הטוב ביותר? בעזרת הקפדה על הנושאים הבאים.

החיים המודרניים רצופים בשינויים, דבר הבא לידי ביטוי גם בחלל בו אנו מתגוררים. כך קורה המקרה והבית שרכשנו לפני כמה שנים, אינו מתאים לצרכינו. אך במקום לעזוב הכל ולעבור דירה אפשר לשפץ. לשם כך עולה הצורך בקבלן שיפוצים מקצועי שיהיה אמון על התהליך. והיות ומדובר בבית שלכם עליכם להיות אחראיים ולוודא כי הבטיחות נשמרת על הצד הטוב ביותר ולו רק על מנת למנוע תאונות, מפגעים או סיכונים. איך עושים זאת? בעזרת הטיפים הבאים.

ציוד בטיחות

הדבר הראשון עליו אין להתפשר הוא ציוד הבטיחות בו נעשה שימוש. מתפקידו של הקבלן לרכוש ציוד בטיחות לעבודות שיפוצים ולוודא כי עובדיו משתמשים בו בהתאם לעבודות השיפוץ אותן הם מבצעים. ישנם סוגים שונים של ציוד אשר בעזרתם ניתן להגן על העובדים ולשמור על בטיחותם לאורך כל התהליך. וכמובן שאם אתם מבצעים שיפוצים בכוחות עצמכם, רצוי שגם אתם תצטיידו בכל אשר נחוץ.

עבודה בהתאם לכל התקנים

כאמור כאשר מבצעים עבודות שיפוצים יש לעמוד בתקנים שונים ומגוונים, לרבות תקני בטיחות. שמירה על בטיחות בזמן עבודות השיפוצים משמעה עמידה בכל התקנים המחמירים, עבודה עם חומרי גלם איכותיים והקפדה על כל הפרטים עד לרמת הפרט הקטן ביותר. על כן אתר שיפוצים בטיחותי הוא כזה בו אין חוטי חשמל חשופים, אין מכשירים שמחוברים לחשמל כשהם לא בשימוש, אין פתחי ביוב או בורות שנשארים פתוחים וכן הלאה.

עבודה בהתאם לתכניות

לכל בית יש תכנית בניה, כל שכן תשתית קיימת אותה יש להכיר. תכניות אלו נמצאות במחלקת ההנדסה היישובית או העירונית ויש לשים על כך דגש לפני שמשפצים, קל וחומר לאורך תהליך השיפוץ. הסיבה לכך היא שללא היכרות עם התכנית במהלך השיפוצים מסתכנים בפגיעה בתשתיות קיימות כמו למשל חוטי חשמל, צנרת ביוב ועוד, פגיעות אשר עשויות להוביל לנזקים שונים ומגוונים לרבות לעליות נוספות.

בעבודת שיפוצים חשוב להרגיש כמה שיותר בטוחים ולדעת כי הקבלן שמבצע את העבודה פועל במקצועיות. לכן מומלץ לבחור קבלן בעל ניסיון בתחום וכך ליהנות מחזרה מהירה לשגרה ומשקט נפשי לאורכו של התהליך.