• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

תכנית תמ"א 38

היתרונות המרכזיים של תכנית תמ"א 38

בשנים האחרונות אנו שומעים כי המדינה מעודדת דיירים, קבלנים ויזמים להוציא לפועל פרויקטים של חיזוק מבנים, או בעגה המקצועית: תמ"א 38. מה היתרונות הגלומים בתכנית? וכיצד יתרונות אלו באים לכדי ביטוי? כל זאת ועוד לפניכם.

תמ"א 38 זו תכנית מתאר ארצית אשר מטרתה לחזק מבנים שנבנו לפני שנת 1980 ולהפוך אותם לעמידים יותר בפני רעידות אדמה. לצד חיזוק המבנה, התכנית מספקת תמריצים שונים ומגוונים על מנת להפוך את התכנית להרבה יותר משתלמת הן עבור הדיירים והן עבור היזמים והקבלנים, ולכן בין יתרונותיה נמצאים אלו הבאים

תוספת של מעלית

בניינים רבים אשר נבנו לפני שנת 1980 אין מעלית. הדבר עשוי להיות לנטל במיוחד כאשר יש בבניין דיירים מבוגרים או דיירים ולהם מוגבלות כלשהי. כמובן שגם עבור משפחות צעירות מעלית טומנת בחובה יתרונות רבים ומובנים מאליהם. לכן התקנת מעלית בבניין היא חלק בלתי נפרד מהתכנית. ישנן חברות רבות אשר יהיו שמחות להיות שותפות לתהליך, ביניהן גם חברת ברלינר מעליות המקצועית.

השבחת הנכס

מלבד מעלית ישנן פעולות רבות אשר מבוצעות במסגרת תכנית תמ"א 38 אשר מובילות להשבחת הנכס ולעליית ערכו במידה משמעותית. ביניהן: הוספת ממ"ד לכל בית, הוספת שטחי חניה, הוספת מרפסות במקרים בהם ניתן, שיפוץ ועיצוב חזית והכניסה לבניין ועוד. יש לציין כי לא פעם העלאת ערך הנכס נובעת ממיקומו הגיאוגרפי, כך שפרויקטים של תמ"א 38 במרכז הארץ יהיו הרבה יותר מניבים מטבעם של דברים.

היעדר הצורך בתשלום

בניגוד לכל שיפוץ רגיל במהלכו הדיירים הם אלו שאחראים על התקציב, כאן הם אינם צריכים לשלם כלל. כל שעליהם לעשות הוא להסכים. את עיקר הרווח עושים היזמים והקבלנים מזכויות בניה בבניין. אם נתמצת את הנושא לכדי משפט הרי שהתמורה לה יזכו הדיירים גדולה ומשמעותית, היות וההשקעה שלהם היא לרוב אפסית.

חיזוק יסודות הבניין

מעבר לערך המוסף וכל ההטבות להן זוכים כל המעורבים בדבר, אי אפשר להתעלם מהיתרון המהותי מכולם והוא חיזוק יסודות הבניין, אשר לשם כך התכנסנו בפועל. בעזרת פרויקט תמ"א 38 דיירי הבניין יוכלו להיות שקטים ורגועים ולדעת כי הם כמה שיותר מוגנים ובטוחים מפני אסונות טבע גדולים כמו רעידת אדמה, שזהו העיקר וכל השאר בונוס.

מלבד העלאת ערך הנכס הדיירים זוכים גן לפטור מתשלום מיסים בגין עליית ערך הנכס ושירותי הבנייה הכרוכים. עם זאת כדי ליהנות מהתנאים הטובים ביותר מומלץ לחבור לחברה מקצועית שתעלה על נס את האינטרסים שלכם.