• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

4 דרכים להפוך את הבית שלכם למואר יותר

אחרי תקופה ארוכה של חשיכה מוקדמת, הקיץ מגיע ואיתו יותר שעות אור. הנה כמה דברים שתוכלו לעשות בבית כדי להפוך אותו למואר יותר, בעזרת שימוש נכון בתאורה ביתית וגם ניצול נכון של האור הטבעי.
 

1. שימוש בספוטים ובלדים

אחד מהטרנדים הנפוצים, היפים והוותיקים הוא שימוש בספוטים, המעניקים תאורה נעימה בחללי הבית השונים. טרנד נוסף הוא שימוש בפסי לדים מוסתרים, שיכולים לשוות מראה מודרני יותר לדירה. כדאי לתכנן שימוש בפס לד או בספוט, היות והם דורשים הוספת שכבת גבס לתקרה לצורך העברת כבלים. אם הדירה מלכת תחילה מכילה תקרות נמוכות, כדאי לוותר על שימוש בהם, שיקטינו את גובהה. 
דבר נוסף שחשוב לזכור הוא לוודא את גודל החור אליו נכנס הספוט וכמובן לא לשכוח להכליל גם צביעה של האיזור בסוף תהליך השיפוץ. בעל מקצוע יוכל להעניק את השירות המקיף של התקנה וצביעה.
 

2. מנורות תלויות

סוג מנורה שיכולה ליצור אסתטיקה מעניינת ונעימה בבית היא מנורה תלויה. שימוש במספר מנורות כאלה בחדר אחד, יכול לייצר הפצת אור גדול בבית. כמובן שעיצוב המנורות תלוי בסוג הריהוט בבית, אבל באופן גורף מומלץ להשתמש בכאלה העשויים גימור טבעי כמו פורצלן או שימוש באלומיניום, שישתלבו עם הצבעים הטבעיים בבית. שימוש באביזרי כרום או בצבע לבן עלול להתנגש לרוב עם צבעי ריהוט טבעי. 
 
 

3. תאורת מטבח

לרוב כשנבחר תאורה למטבח, נשאף לתחושת בהירות נעימה, מה שהופך תאורת פלוריסנט לפתרון מושלם לכך. מהסיבה הזאת, יותר ויותר בתים משתמשים בשנים האחרונות שוב בסוג התאורה הזה במטבחים. מדובר בתאורה חסכונית שיוצרת אור בהיר.
 

4. שימוש באור טבעי

אין כמו שימוש באור טבעי בדירה במיוחד בימי האביב והקיץ. זה חסכוני, ירוק ואפילו בריא. הבעיה מתחילה בענייני פרטיות – שימוש באור טבעי דורש חלונות גדולים יותר שעלולים לחשוף את הדירה לעיני השכנים. גם כאן קיימים שלל פתרונות, ביניהם שימוש בחלונות כהים כלפי חוץ, שיכניסו אור טבעי פנימה אבל לא יאפשרו צפיה במתרחש בתוך הבית; או שימוש בתריסים או וילונות שיגנו על הפרטיות שלכם. 
 
לסיכום, אם אתם יוצאים להליך שיפוץ מורכב או שוקלים לעשות שינויים פשוטים בבית, קחו בחשבון את עניין התאורה בחדרי הבית השונים. אנחנו נוטים להתעלם הרבה פעמים מעניין התאורה, מתוך ההנחה שאם נתלה מנורה בחדר זה יספיק לנו – אבל לא כך הדבר. בדיקה של הדרך בה האור נכנס לחדר מהחלון (בזריחה/לקראת שקיעה), לצד צבעי הקיר והריהוט וההשפעה של התאורה הביתית עליהם, יכולים להשפיע על הדרך בה נרצה למקם את הפריטים השונים בחדר. בידקו את ההשלכות של התאורה עליהם עוד לפני שאתם מחליטים היכן הריהוט יונח.
 

יש לכם שאלות בנושא? השאירו פרטים בטופס ההרשמה ונחזור אליכם עם שיחת ייעוץ ראשונה ללא עלות