• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

5 טיפים שיעזרו לכם להקים את גינת החלומות בלי לשבור את הכיס

איך דמיינתם את הגינה בבית החלומות שלכם - כמקום לארוחות משפחתיות בשבת? פינה שקטה לקריאת ספר? אולי איזור לאירוח מפגשי חברים?
האביב והקיץ המתקרבים הם הזמן לבצע שיפוץ בדירה והוספת גינה או הרחבתה. במקום לשבור את הראש והכיס, יש כמה דברים שתוכלו לעשות, שיעזרו לכם להגשים את החלום, מבלי לצאת להוצאה כבדה מדי.
 

1. תכנית עבודה

כמו בכל הליך שיפוץ, תכנית או אפילו רשימת פרמטרים שחשובה לכם תוכל לעזור להגדיר את המטרות והיעדים. אל תהססו לדמיין ולדבר על הדברים, ולאט לאט להתמקד בתכונות החשובות שיהיו בשיפוץ הגינה - פרטיות? צל? איזור אוכל?
 

2. מעקב שעות

חשוב שלפני היציאה לשיפוץ, תבדקו את מצב השמש לאורך שעות היממה - איזה איזורים נשארים מוארים ואיזה מוצלים? למשך כמה זמן? מיקום השמש בשעות השונות עלולה להשפיע על עיצוב הגינה בהמשך.
 
 

3. תכנית חלוקה

על בסיס הרשימה שיצרתם ומעקב שעות האור, נסו לשרטט את הגינה על נייר ולתכנן איפה תרצו שיהיו האיזורים השונים - היכן יהיה השולחן, היכן פינת הקריאה, האם תהיה בריכה לילדים או לנכדים, האם יהיה מנגל חשמלי (אם כן, היכן יהיה השקע?), היכן יהיו העצים, האם יש איזור תבלינים וכד'. השאלות האלה יעזרו לכם לעשות סדר לפני שלב הביצוע עצמו ולהתחדד יותר על הדרך בה הגינה שלכם תראה.
חשוב להתחבר לתכניות שיפוץ הבית כדי להכין מראש תשתית עבודות חשמל ואינסטלציה, שהן חלק בלתי נפרד משיפוץ הגינה. עבודה עם הקבלן שלכם תחסוך לכם עלויות רבות, שכן שיפוץ גינה כחלק מהליך שיפוץ בבית תערב את בעלי המקצוע שגם ככה יהיו מעורבים בעבודות שיפוץ הבית.
 

4. התייעצות עם מומחה

בשלב הזה מומלץ לקדם פגישה עם קבלן, או לערב את הקבלן שלכם אם אתם כבר נמצאים בהליך שיפוץ לבית. לרוב קבלנים מקצועיים עובדים עם בעלי מקצוע מנוסים מתחומים שונים, ביניהם גננים - קבלן טוב ידע לצוות לכם גנן שיתן את דעתו על תווי השטח ועל הצמחיה המתאימה ביותר, ויחד יוכלו השניים לעזור לכם להגשים את החלום לגינה שתמיד רציתם.
 

5. ריהוט גינה

יחד עם הקבלן, מומלץ להגיע להחלטה בנוגע לריהוט הגינה שהכי יתאים את התוצר הסופי שתקבלו. לצד ריהוט הגינה, כדאי לשקול הקמת פרגולה במקום, כדי להנות מהצללה בשעות הרלוונטיות.
 

יש לכם שאלות בנושא? השאירו פרטים בטופס ההרשמה ונחזור אליכם עם שיחת ייעוץ ראשונה ללא עלות