• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 050-827-7982

7 דברים שאתם חייבים לדעת לפי שתצאו להליך שיפוץ

לקחתם את אחת ההחלטות הגדולות בחייכם – ויצאתם להליך שיפוץ. רגע לפני, הנה כמה דברים שאתם חייבים לבדוק, כדי לעבור את השיפוץ בשלום:

1. האם הקבלן רשום?

כל עבודה מעל 35 אלף שקלים מחייבת קבלן בסיווג המתאים לאופי העבודה. לכן מומלץ לבדוק האם הקבלן שבחרתם מתאים לסיווג העבודה שאתם צריכים, מה ח"פ החברה באתר רשם הקבלנים והאם קבלתם ממנו את כל האינפורמציה באשר להליך השיפוץ. דעו שעבודות מורכבות מעל 6 שבועות מחייבת נוכחות מנהל עבודה מוסמך בשטח.

2. הסכם מסודר

בכדי להגן על עצמכם במקרים של מחלוקות בהמשך, חשוב לנסח הסכם מסודר עם הקבלן. ההסכם מבהיר את תהליך התקדמות הפרויקט, עמידה בזמנים והסדר תשלומים. מומלץ לא לשלם לקבלן מראש, אלא לפי שלבי ההתקדמות.

3. תכנון מקדים

השקיעו זמן בפגישות עם הקבלן או מי מטעמו, בתכנון המקדים, לפני יציאה לשיפוץ. בדקו את תוכניות החשמל, האדריכלות והאינסטלציה, וודאו שהם עומדים לשביעות רצונכם. שינויים בשלב מאוחר יותר עלולים להיות בעייתיים.

4. מפרט טכני ושיפוץ משתלם

"אבל סיכמנו על חיפוי עץ..." – אפשר להימנע מתוצרים מוגמרים לא נכונים, על ידי הכנת מפרט טכני מפורט לפני היציאה לשיפוץ. במפרט עליכם להגדיר יחד עם הקבלן מה רמות גימור החומרים שבהם הקבלן משתמש, כך לא יהיו אי הבנות בהמשך.

דבר נוסף שהמפרט עוזר בו, הוא ההבנה שבהחלט אפשר להתפשר – היום קיים שפע אדיר של חומרים, ניתן לאתר מבצעים טובים וכמובן מחירים שווים לכל כיס, בעבור מוצרים מצויינים, כך שהשיפוץ יתאים לתקציב שלכם.

5. ערבו קונסטרוקטור

לא בטוחים אם קיר מסוים או מחיצה בדירה הם עמוד תווך חשוב? מומלץ לערב קונסטרוקטור בשלבים הראשוניים של התכנון, על מנת לוודא שאין בדירה קורות בטון שיועדו להריסה.

6. עובדים רק עם מומחים

בשוק קיימים אינסוף בעלי מקצוע שונים, אך מה אתם יודעים על ההכשרה והניסיון שלהם? גם אם הקבלן מבטיח הבטחות לגבי צוות מסוים, האחריות לברר מי הם היא עליכם – כמו שלא תקנו בגד בלי למדוד, כך גם לפני שתחתמו עם קבלן ואנשי הצוות שלו, בקשו מהם המלצות מלקוחות עבר ובררו האם הקבלן והצוות לוקחים אחריות על תקלות במידה ויהיו.

7. מי דואג לעיצוב?

אחד הנדבכים הכי חשובים כשיוצאים לשיפוץ, הוא כמובן עניין העיצוב. מעצב או מעצבת פנים טובים, יהיו בעצם אלה שיתוו את הקו לפיו השיפוץ יתקדם. מומלץ מאד אם כן, שתהיה כימיה טובה בן הקבלן והמעצבים. קרו דברים מעולם שבמהלך הדרך ואפילו לפני כן, עבר חתול שחור בין שני בעלי המקצוע, ומי שיוצא מתוסכל מכך הוא בעיקר הלקוח. קבלן בעלי יחסי אנוש מעולים שמכיר מעצבים מומלצים, הוא בחירה טובה במקרה הזה.

לסיכום, מומלץ לוודא שהקבלן שאתם פונים אליו הוא מספיק מנוסה ומקצועי, בעל קשרים מעולים עם בעלי המקצוע הטובים בתחומם – בסופו של דבר 90% מהצלחת הפרויקט נשענת על הצוות שיוביל אותו.

יש לכם שאלות בנושא? השאירו פרטים בטופס ההרשמה ונחזור אליכם עם שיחת ייעוץ ראשונה ללא עלות